Lynk & Co Automobile International Sales Co., LTD, [№ 28, Sinbin Yolu, Çjunyi Ninqbo Ekoloji Parkı, Yuyayo şəhəri, Çjeçszyan əyaləti, Çin] (bundan sonra “Lynk & Co” və ya “We” adlandırılacaq) veb-saytımıza daxil olan hər bir kəsin məxfiliyinə hörmət edir və biz məlumatlarınızı göstərdiyimiz xidmətlərdən normal istifadə edə bilməyiniz və xidmətin keyfiyyətini yaxşılaşdırmaq üçün toplayırıq. Biz bunu məlumatlardan uyğun istifadə etməklə yerinə yetiririk.
Xahiş olunur, xidmətimizi daha yaxşı tanımaq və uyğun seçimlər etmək üçün Məxfilik Siyasətimizi (bundan sonra “Siyasət” adlandırılacaq) diqqətlə oxuyun və məlumatlarınızı necə topladığımızı və onlardan necə istifadə etdiyimizi təfərrüatı ilə başa düşün.
Sizin şəxsi məlumatlarınız Lynk & Co, onun filial və ya törəmə şirkətləri, agentlikləri və bu şirkətlərin hər hansı birinin lisenziatları və Lynk & Co ilə birgə sizin xeyrinizə xidmətləri bilavasitə və ya dolayı yolla təşkil edən hər hansı digər şirkətlərdən başqa heç bir şəxsə açıqlanmayacaq. Məlumatlarınız ilə hal-hazırda qüvvədə olan və ya sonradan qüvvədə olacaq məlumatların qorunmasına dair tətbiq olunan qanunlara və normalara uyğun davranılacaq. Məlumatlarınız yalnız Lynk & Co məhsulları və xidmətlərinin, habelə əlaqəli məhsul və xidmətlərin marketinqi ilə əlaqədar istifadə ediləcək.
Siz haqqınızda hansı məlumatları saxladığımızı müəyyənləşdirmək və lazım olduqda, düzəlişlər etmək, həmçinin məlumatları istifadə etməməyi bizdən tələb etmək hüququna maliksiniz. Biz bütün mümkün səylərimizlə sizin tələbinizi yerinə yetirəcəyik. Buna baxmayaraq, xüsusən təhlükəsizlik məsələləri və ya maliyyə tənzimlənməsi (məs., Lynk & Co-nun maliyyə xidmətləri ilə iş apardıqda) ilə əlaqəli müəyyən qanunvericilik bunun qarşısını ala bilər. Siyasətdə hansı şəxsi məlumatları topladığımız, onlardan necə istifadə etdiyimiz, topladığımız şəxsi məlumatları necə paylaşdığımız və belə məlumatlar ilə əlaqəli hüquqlarınız təyin edilir.
Qanunverciliyin tələbinə uyğun olaraq, biz sizin məlumatlarınızı hansı məqsədlər üçün istifadə etdiyimizə və bu məlumatları aşağıdaki istiqamətlərdə istifadə etmək ilə bağlı hüquqi əsaslandırmaya dair məlumatı sizə təqdim etməliyik:
Siz, məlumatlarınızın istifadəsinə dair bizə razılığınızı vermisiniz. Məlumatlarınızdan istifadə bizim qanuni biznes maraqlarımıza uyğundur (əgər bu maraqlar sizin hüquqlarınıza qarşı balanslaşdırılmışdırsa).
1.1 Veb sayt əməliyyatı
Sizin veb saytı necə istifadə etdiyinizə dair anonim məlumatlar toplayacağıq. Bu İnternetdə olan istənilən veb sayt üçün ümumi standard prosedurdur. Toplanmış məlumatlar sizi şəxsi olaraq müəyyənləşdirmir, lakin bizim marketinq məqsədlərimizi və ya təklif etdiyimiz xidmətləri təkmilləşdirməyimiz üçün faydalı ola bilər.
Təklif etdiyimiz xidməti təkmilləşdirmək məqsədilə biz sizin İP ünvanınızı götürməli, sizin üçün unikal identifikator kodu yaratmalı və analitik statistika yaratmaq üçün qeydlər aparmalıyıq. Eyni zamanda, Biz, sizi www.lynkco.com vebsaytlarına aparan istinad vebsaytı (məsələn Google axtarışı) və ya istinad bannerinə dair anonim məlumat toplayacağıq.
Bu funksiyanı və veb saytımızın xidmətini inkişaf etdirmək məqsədilə, sizin səfəriniz ərzində məlumatları toplaya və yaxud seçimlərinizə dair qeydlər apara bilərik. Biz yuxarıda qeyd olunan məlumatlara dair analitik statistika həyata keçirəcəyik, lakin bu məlumatlardan sizi müəyyən etmək və ya təhlil etmək üçün istifadə etməyəcəyik.
1.2 Müştəri xidməti
Siz, e-poçt vasitəsilə bizə rəylərinizi və ya təkliflərinizi göndərəndə, biz sizinlə daha rahat əlaqə yaratmaq və müvafiq təkmilləşdirmə tədbirləri və həll yollarına dair sizə rəy bildirmək məqsədilə sizin adınız, cinsiniz, telefon nömrəniz, e-poçt ünvanınız, yaşadığınız ünvan (ölkə/bölgə, ərazi), fikirləriniz və təklifləriniz haqqında məlumat toplamalıyıq.
1.3 Test drayv
Test drayv üçün müraciət etdiyiniz zaman, biz sizinlə daha sonra rahatlıqla əlaqə saxlamaq və Test drayv xidməti göstərmək məqsədilə sizin adınız, telefon nömrəniz, cinsiniz, yaşadığınız yer (Ölkə/bölgə), e-poçt ünvanınız və nəzərdə tutduğunuz diler haqqında məlumat toplayacağıq.
1.4 Diler axtarışı
Siz yerli diler axtaran zaman biz sizə uyğun olan diler məlumatlarını təqdim etmək üçün sizin coğrafi məkan məlumatlarınızı toplayacağıq.
1.5 Xəbər bülleteni
Siz xəbər bülleteninə abunə olmağı seçdiyiniz zaman, sizin marketinq seçimləriniz ilə uyğun olması şərti ilə, sizi maraqlandıracaq məhsullar və xidmətlərə dair xəbər bülletenləri və digər məlumatları göndərmək məqsədilə e-poçt ünvanınızı sorğulayacağıq. Siz istənilən vaxt təlimatlara əməl edərək qəbul etdiyiniz e-poçtun aşağı hissəsindən abunəlikdən çıxa bilərsiniz. Abunəlikdən çıxdıqdan sonra sizə hər hansı e-poçt tərəfimizdən göndərilməyəcək və xəbər bülleteni məqsədi ilə e-poçtunuzu sistemimizdən siləcəyik.
Bizə lazım olan şəxsi məlumatınızı siz əgər internet vasitəsilə göndərməyi seçsəniz, o zaman təqdim etdiyiniz məlumatdan necə istifadə edəcəyimizi sizə bildirəcəyik. Əgər sizin ilə daha sonrakı əlaqə üçün bu məlumatdan əsas kimi istifadə etməyimizi istəməsəniz, bu qərarınıza hörmətlə yanaşacağıq.
Lynk & Co sizin məlumatları təhlükəsiz və qorunan bir mühitdə saxlayacaq və inanırıq ki, bu, sizə necə xidmət edə biləcəyimizi daha yaxşı başa düşməyə və istəyinizə hörmət etməyə kömək edəcək. Biz sizin şəxsi məlumatlarınızı xidmət göstərməyimiz üçün zəruri olan müddət ərzində saxlayacağıq. Əlavə olaraq, bizim bu məlumatları müəyyən müddət ərzində saxlamağımız qanunvericiliyin tələbi ola bilər. Sizin haqqınızda saxlanılan bu məlumatları necə dəyişdirə və ya yeniləyə biləcəyinizi başa düşmək üçün Siyasətin 7-ci bəndi ilə tanış olun.
Lynk & Co dünyanın bir çox ölkələrində fəaliyyət göstərir. Sizə harda olmağınızdan asılı olmayaraq mütəmadi xidmət göstərə bilməyimiz üçün biz İnternet səhifələrimizi bir mərkəzi saytdan idarə edirik.
Nəzərə alın ki, hal-hazırda sizin şəxsi məlumatlarınız BƏƏ -də saxlanılacaq. Əgər sizin şəxsi məlumatlarınızı üçüncü ölkəyə ötürməli olsaq, biz sizi bununla bağlı ayrıca olaraq məlumatlandıracaq və razılığınızı aldıqdan sonra məlumatın ötürülməsini həyata keçirəcəyik.
Ümid edirik ki, sizə daha yaxşı xidmət göstərmək və sual və təkliflərinizi toplamaq üçün baş idarəmizin Çin Xalq Respublikasında yerləşdiyini başa düşürsünüz. Biz Çin daxilində məlumat subyekti hüquqlarınıza dair sorğularınızı və adınız, əlaqə nömrəniz, e-poçt ünvanınız, hüquqlarınıza dair sorğunuzun məzmunu, sual və təklifləriniz və sorğumuza əsasən e-poçt vasitəsilə bizə təqdim edə biləcəyiniz digər məlumatların əks olunduğu e-poçtu qəbul edəcək və bununla məşğul olacağıq. Yuxarıda qeyd olunan şəxsi məlumatlar Lynk & Co şirkətinin çinli əməkdaşları tərəfindən qəbul ediləcək, rəy bildiriləcək və hüquqlarınıza dair sorğunuz cavablandırılacaqdır. Eyni zamanda, Lynk & Co şirkətinin çinli əməkdaşları məlumat subyekti hüquqlarına dair sorğunuza cavab verdiyi zaman, hüquqlarınıza dair sorğunuzda əks olunan şəxsi məlumatlarınıza daxil ola bilərik. Sizin şəxsi məlumatlarınızın təhlükəsizliyini qorumaq məqsədilə biz adekvat təhlükəsizlik tədbirləri görəcək və məlumatlara giriş icazəsinə nəzarət edəcəyik.
Həmçinin, sizə test drayv xidməti göstərmək məqsədilə Çindəki Lynk & Co şirkətinin əməkdaşları şəxsi məlumatlarınıza giriş əldə edəcək və şəxsi məlumatlarınızı yerli dilerlə paylaşacaq ki, sözügedən diler sizin ilə əlaqə saxlaya və sizə yuxarıda göstərilən xidməti təmin edə bilsin.
Uşaqların təhlükəsizliyinin qorunması vacibdir. Bu səbəbdən, biz heç zaman öz təşəbbüsümüz ilə 14 yaşından kiçik olduğunu bildiyimiz şəxslərdən məlumat toplamırıq və ya saxlamırıq. Əgər bilsək ki, topladığımız məlumatlar uşaqların şəxsi məlumatlarını özündə ehtiva edir, biz bu məlumatları dərhal siləcəyik.
Biz əldə etdiyimiz şəxsi məlumatları yalnız qanunla müəyyən edilmiş qaydada və bu məqsəd(lər)dən və ya yollardan asılı olaraq aşağıdakı məqsədlər üçün və aşağıdakı yollar ilə açıqlaya bilərik:
Siz test drayv üçün bizə müraciət edərkən təqdim etdiyiniz şəxsi məlumatlarınızı (adınız, telefon nömrəniz, cinsiniz, yaşadığınız yer, e-poçt ünvanınız daxil olmaqla) sizinlə daha sonra əlaqə saxlayacaq və sizə test drayv təşkil edəcək yerli dilerimiz ilə paylaşmalıyıq.
Biz sizin məxfi məlumatlarınızı, məlumatlardan necə istifadə etdiyimiz ilə bağlı yuxarıda 1-ci bölmədə qeyd olunmuş eyni məqsədlər üçün öz Tərəfdaşlarımız ilə paylaşa bilərik.
Yuxarıda qeyd olunan hal istisna olmaqla, biz sizin şəxsi məlumatlarınızı heç bir üçüncü tərəf ilə paylaşmayacağıq. Əgər şəxsi məlumatlarınızı başqalarına təqdim etməli olsaq, biz bununla bağlı sizi ayrılıqda xəbərdar edəcəyik.
İnternet təhlükəsiz sistem deyil və siz onlayn olduğunuzda açıqladığınız bütün məlumatlara qarşı hər zaman ehtiyatlı olmalısınız. Bizim Veb saytımız tərəfindən toplanan şəxsi məlumatlar ictimaiyyət üçün əlçatan olmayan təhlükəsiz əməliyyat sistemlərində saxlanılır.
Veb saytımızın fəaliyyətinə mənfi təsir göstərəcək internet təhlükəsizliyi ilə bağlı insident yaranarsa, biz sizə baş vermiş hadisəyə dair zəruri məlumatlar və hadisənin yaratdığı risklər, gördüyümüz və ya görəcəyimiz tədbirlər və riskləri azaltmağınıza dair düşünülmüş təkliflər barədə vaxtında məlumat təqdim edəcəyik. Biz internet təhlükəsizliyi üzrə baş vermiş insidentlərin mənfi təsirinə məruz qalmış İstifadəçilərə təkan bildirişi göndərəcək, onları məktub və ya zəng vasitəsilə vaxtında xəbərdar edəcəyik. İstifadəçilərə ayrı-ayrılıqda bildiriş göndərmək çətin olduqda, biz platformada anons edərək xəbərdarlıq məlumatlarını yayacağıq.
Şəxsi məlumatlarınız ilə bağlı aşağıdakı hüquqlarınız var:
Giriş Emal etdiyimiz və daha sonra elektron formada sizə geri qaytaracağımız şəxsi məlumatlarınızın nüsxəsini tələb etmək hüququnuz var. Öz ehtiyatımızı qoruyaraq, sizin məxfiliyiniz və təhlükəsizliyiniz üçün tələb olunan məlumatı təqdim etməzdən öncə sizdən şəxsiyyətinizi sübut etməyi tələb edə bilərik.
Düzəliş. Siz, haqqınızda tərəfimizdən emal edilmiş natamam və ya qeyri-dəqiq şəxsi məlumatların düzəldilməsini tələb etmək hüququna sahibsiz.
Silinmə. Tərəfimizdən emal edilən sizə məxsus şəxsi məlumatların silinməsini tələb etmək hüququnuz var, lakin qanuni öhdəliyi icra etmək və ya qanuni iddialar yaratmaq, həyata keçirmək və ya müdafiə etmək məqsədilə bu cür məlumatları saxlamalı olduğumuz hallar istisnalıq təşkil edir.
Etiraz. Hətta qanunvericiliyə əsasən sizin şəxsi məlumatlarınızı emal etmək hüququna sahib olsaq belə, siz xüsusi vəziyyətinizi qeyd edərək bu emal prosesini dayandırmaq hüququna sahibsiz. Sizin maraq və hüquqlarınızdan üstün olacaq məcburi qanuni əsaslarımız olmadığı təqdirdə və ya qanuni iddianın yaradılması, icrası və ya müdafiəsi üçün məlumatları emal etməyə davam etməli olmadığımız halda sorğunuza əməl edəcəyik.
Razılığın geri götürülməsi. Əgər siz şəxsi məlumatlarınızı emal etmək üçün daha öncədən bizə icazə vermisinizsə, istənilən vaxt heç bir ödəniş etmədən icazənizi geri götürə bilərsiniz. Buraya bizdən gələn marketinq mesajlarını qəbul etmək istəmədiyiniz hallar daxildir. Siz istənilən vaxt marketinq e-poçtlarının aşağı hissəsindən abunəliyinizi ləğv edə bilərsiniz. Şəxsi məlumatlarınızın emalının qanuniliyi razılığınızı geri götürməyinizdən təsirlənmir.
Yerləşdiyiniz ölkə və regiondan asılı olaraq, şəxsi məlumatlarınız ilə bağlı aşağıdakı hüquqlarınız da həmçinin ola bilər:
Məhdudiyyət. Əgər emal etdiyimiz məlumatın qeyri-dəqiq və qanuna zidd olduğunu və ya xüsusi məqsəd üçün artıq bu emalı həyata keçirtməyimizə ehtiyac olmadığını hesab edirsinizsə lakin qanuni və ya digər öhdəlik səbəbindən və ya siz onu silməyimizi istəmədiyiniz üçün məlumatları silə bilmədiyimiz hallarda emal prosesini məhdudlaşdırmaq hüququna sahibsiniz.
Portativlik. Haqqınızda saxladığımız şəxsi məlumatları strukturlaşdırılmış, elektron formatda əldə etmək və bu məlumatları başqa bir məlumat nəzarətçisinə ötürmək hüququnuz var, və (a) bizə təqdim etdiyiniz şəxsi məlumatlar (b) bizim tərəfimizdən sizin razılığınız əsasında (məsələn, birbaşa marketinq kommunikasiyaları üçün) və ya sizinlə müqavilə bağlayaraq emal edilir.
Şəxsi məlumatların qorunmasına dair qüvvədə olan qanun və tənzimləmələr üzrə müəyyən edilmiş digər hüquqlar. Biz sizin qanuni hüquqlarınızı hazırda qüvvədə olan qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq qoruyacağıq. Hüquqlarınıza dair sorğunuzu qəbul etdikdən sonra biz sizin şəxsiyyətinizi təsdiq edəcək, sorğunuz ilə məşğul olacaq və sizə ən qısa zamanda rəy bildirəcəyik. Zəhmət olmasa, şəxsi məlumatlarınız ilə bağlı bu sorğulardan hər hansı birini bizə necə yönləndirə biləcəyinizə dair ətraflı məlumatı bu Məxfilik Bildirişinin “Bizimlə əlaqə” bölməsindən əldə edin.
Kuki, elə bir məlumat sətridir ki, veb-sayt onu sizin kim olduğunuzu daha sonra xatırlaya bilmək üçün kompüterinizin sabit diskindəki brauzerin kuki faylına köçürür. Kukilər vebsayta kömək edir ki, məzmunu sizin üstünlük verdiyiniz maraqlara daha tez uyğunlaşdırsın – əksər böyük vebsaytlar kukilərdən istifadə edir. Sizin şəxsiyyətinizi müəyyən etmək üçün yalnız kukilərdən istifadə edilə bilməz.
Kuki adətən özündə kukinin gəldiyi domenin adını ehtiva edir; kukinin “ömrü” və dəyəri adətən təsadüfi yaradılan unikal nömrədir.
– Veb saytımıza geri qayıtdığınız zaman sizi unikal ziyarətçi kimi tanımamıza kömək etmək üçün (nömrədən istifadə etməklə, sizi şəxsən müəyyən etmək mümkün deyil)
– Artıq dəfələrlə qəbul etdiyiniz müqavilə və ya pop-upları sizə göstərməmək üçün.
– İstifadəçilərin saytımızdan necə istifadə etdiyini anlamağa imkan verən və veb-saytımızın strukturunu təkmilləşdirməyə yardım edən anonim, ümumi statistik məlumatları tərtib etmək. Biz sizi bu yolla şəxsən tanıya bilmərik.
Kuki fayllarının söndürülməsi və aktivləşdirilməsi
Brauzerinizdə parametrləri dəyişdirərək kukiləri qəbul etmək və yaxud rədd etmək seçimiz var. Bununla belə, kukilər deaktiv edilərsə, bizim saytımızın bütün interaktiv xüsusiyyətlərindən istifadə edə bilməyəcəksiz. Sərt diskinizdə kuki qəbul etməzdən öncə bununla bağlı xəbərdar olmaq istəyirsinizsə, aşağıdakı təlimatlara əməl edin:
Internet Explorer 7.0+ versiyasında:
– “Alətlər” menyusuna keçin
“İnternet seçimləri”nə klikləyin
– “Məxfilik” klikləyin
– Üstünlük verdiyiniz parametrləri seçmək üçün slayderi hərəkət etdirin
— Kukiləri artıq qəbul etmək istəmirsinizsə, o zaman təhlükəsizlik səviyyəsini “Yüksək” seçin
— “OK” klikləyin
— “Ümumi” klikləyin
— “Axtarış Tarixçəsi” bölməsində “Sil” düyməsini sıxın
— “Baxış Tarixçəsini Sil” pəncərəsində “Kukiləri Sil” düyməsini sıxın
— Bu, bütün kukiləri siləcək
Bu faylları birdəfə sildikdən sonra sizin artıq kukiləriniz olmayacaq və brauzeriniz seçdiyiniz təhlükəsizlik səviyyəsinə uyğun olaraq yeni kukilər göndərməyəcək və ya qəbul etməyəcəkdir.
Internet Explorer 6.0+ versiyasında:
– “İnternet Seçimləri” üzərinə klikləyin – “Məxfilik” klikləyin
– Kukiləri artıq qəbul etmək istəmirsinizsə, o zaman təhlükəsizlik səviyyəsini “Yüksək” seçin
– “OK” klikləyin
– Kukilər qovluğuna daxil olun
– Orada olan bütün faylları silin, və bu, bütün kukiləri siləcək
Mozilla Firefox 3.0+:
– “Seçimlər” klikləyin
– “Məxfilik” düyməsini sıxın
– Artıq kukilər qəbul etmək istəmirsinizsə, o zaman ‘veb saytlardan kukiləri qəbul et’ seçimini ləğv edin
– Kukiləri silmək üçün eyni pəncərədə “İndi sil” düyməsini klikləyin
– “Şəxsi Məlumatları Sil” bölməsində “Kukilər”i yoxlayın
– “Şəxsi məlumatları indi sil” düyməsini klikləyin
– Alətlər menyusuna gedin (və ya Linux-da redaktə edin)
– “Seçimlər” klikləyin (və ya Linux-da Üstünlüklər)
– Sol paneldə Məxfilik nişanını seçin
Kukies-ə klikləyin
– Üstünlük verdiyiniz parametrləri seçin
– Qeyd edək ki, üçüncü tərəf kukilərini bloklamaq seçimi Firefox 2-nin istifadəçi interfeysindən silinib.
Safari 2.0.+ versiyasında:
– Safari menyusundan Üstünlüklər seçin
– Təhlükəsizlik nişanını seçin
– Kuki parametrləri pəncərədə göstərilir
Opera 8.5.0
– “Fayl” menyusuna keçin
“Üstünlüklər” bölməsinə daxil olun
-“Məxfilik” seçin
Əgər Netscape 7.0+ istifadə edirsinizsə
– Menyuda “Düzəliş et” bölməsinə keçin
“Üstünlüklər” bölməsinin üzərinə klikləyin
“Məxfilik və Təhlükəsizlik” bölməsinin üzərinə klikləyin
“Kukilər” bölməsini seçin
– “Başlamaq” düyməsini sıxın
– “Tap” klikləyin
– “Fayllar və Qovluqlar” klikləyin
Görünən axtarış qutusuna “cookies.txt” yazın
– “İndi tapın” klikləyin
– Axtarış nəticələri görünəndə sadalanan bütün faylları “Zibil qutusuna” dartın və bu, bütün kukiləri siləcəkdir
– İndi Netscape-i bağlayın və yenidən başladın
Öncəki seçiminizdən asılı olaraq sizə ya yeni kukilər göndəriləcək, ya da heç bir kuki quraşdırılmayacaq və ya qəbul edilməyəcək.
Kukilərin silinməsi
Siz, brauzerinizin kuki qovluğunda olan bütün kukiləri asanlıqla silə bilərsiniz. Məsələn, əgər siz Microsoft Windows Explorer istifadə edirsinizsə:
‘Windows Explorer’ açın
Alətlər panelindəki “Axtarış” düyməsini sıxın
“Qovluqlar və Fayllar” hissəsində axtarış qutusuna “kuki” yazın
‘Giriş’ qutusunda ‘Kompüterim’ seçin
‘İndi Axtar’ klikləyin
Tapılan qovluqlara iki dəfə klikləyin
İstənilən kuki faylını ‘Seçin’
Klaviaturanızda “Sil” düyməsini sıxın
Əgər siz Microsoft Windows Explorer-dən istifadə etmirsinizsə, o zaman kuki qovluğunu haradan tapa biləcəyinizə dair məlumat əldə etmək üçün “Kömək” funksiyasında “kukilər”i seçməlisiniz.
Lynk & Co-nun şəxsi məlumatlarınızı necə emal etməsi ilə bağlı hər hansı sualınız yaranarsa və ya şəxsi məlumatlarınız qorunmasına dair məsul olan müvafiq şöbə ilə əlaqə saxlamaq istəyirsinizsə, zəhmət olmasa, Müştəri Xidmətimiz ilə əlaqə saxlayın və ya [email protected] ünvanına e-poçt göndərin. Zəhmət olmasa, suallarınızı və tələblərinizi ətraflı təsvir edin və bizim komanda 30 gün ərzində sorğunuzu həll etməyə çalışacaqdır.
Bizim biznesimiz mütəmadi olaraq dəyişdiyi üçün Məxfilik siyasətimiz də buna uyğun olaraq dəyişəcəkdir. Ən son yeniliklərdən xəbərdar olmaq üçün saytımızı izləmədə qalın. Başqa cür qeyd edilmədiyi təqdirdə, cari Məxfilik Siyasəti sizə təqdim etdiyimiz bütün xidmətlərə və xidmət zamanı emal etdiyimiz bütün şəxsi məlumatlara şamil edilir. Biz Məxfilik Siyasətinin qaydalarına ciddi şəkildə əməl edəcəyik. Sizin razılığınızı almadan, şəxsi məlumatlarınızın qorunması səviyyəsini azaltmaq məqsədilə Məxfilik Siyasətimizdə və ya təcrübələrimizdə heç bir önəmli dəyişiklik etməyəcəyik.

ПОЛИТИКА КОНФИДЕНЦИАЛЬНОСТИ
Компания Lynk & Co Automobile International Sales Co., LTD, [ул. Синьбинь, д. 28, экопарк Чжунъи Нинбо, г. Юйяо, провинция Чжэцзян, Китай] (далее именуемая “Lynk & Co” или “Мы”) уважает конфиденциальность всех посетителей нашего веб-сайта и собирает ваши данные, чтобы вы могли пользоваться нашими услугами в обычном режиме и для повышения качества обслуживания. Мы используем эти данные надлежащим образом.
Пожалуйста, внимательно ознакомьтесь с нашей Политикой конфиденциальности (далее именуемой “Политика”), чтобы лучше понять наш сервис и сделать правильный выбор, а также подробно узнать, как мы собираем и используем вашу информацию.
Ваши персональные данные не будут раскрыты никому, кроме Lynk & Co, её аффилированных лиц или дочерних компаний, агентств и лицензиатов любой из этих компаний, а также любых других компаний, которые напрямую или косвенно предоставляют услуги Lynk & Co в ваших интересах. Обработка ваших данных будет осуществляться в соответствии с действующими законами и нормативными актами о защите данных, действующими в настоящее время или вступающими в силу в будущем. Ваши данные будут использоваться только в связи с маркетингом продуктов и услуг Lynk & Co, а также связанных с ними продуктов и услуг.
Вы имеете право узнать, какие персональные данные о вас хранятся у нас, и при необходимости исправить их или попросить нас не использовать их. Мы приложим все усилия для выполнения вашего запроса. Однако некоторые законы могут препятствовать этому, особенно в отношении вопросов безопасности или финансового регулирования (например, при работе с финансовыми услугами Lynk & Co). В настоящей политике указано, какую персональную информацию мы собираем, как мы её используем, как мы передаем собранную нами персональную информацию, а также ваши права в отношении такой информации.
В соответствии с требованиями законодательства мы обязаны предоставить вам информацию о целях, для которых мы используем вашу информацию, а также о правовом обосновании использования этой информации в следующих областях:
Вы дали нам согласие на использование вашей информации. Использование вашей информации соответствует нашим законным деловым интересам (если эти интересы соответствуют вашим правам).
1.1 Работа сайта
Мы собираем анонимную информацию о том, как вы используете наш веб-сайт. Это стандартная процедура для любого веб-сайта в Интернете. Собранная информация не идентифицирует вашу личность, но может быть полезна для наших маркетинговых целей или для улучшения предлагаемых нами услуг.
Для улучшения предлагаемых нами услуг нам необходимо собирать ваш IP-адрес, генерировать для вас уникальный идентификационный код и вести учёт для формирования аналитической статистики. Мы также будем собирать анонимную информацию о ссылающемся сайте (например, поиске Google) или баннере, который привёл вас на сайты www.lynkco.com.
Для улучшения этой функции и качества обслуживания нашего веб-сайта мы можем собирать информацию во время вашего посещения или фиксировать ваши предпочтения. Мы будем проводить аналитическую статистику на основе вышеуказанной информации, но не будем использовать эту информацию для вашей идентификации или анализа.
1.2 Обслуживание клиентов
Когда вы отправляете нам свои отзывы или предложения по электронной почте, нам необходимо собирать информацию о вашем имени, поле, номере телефона, адресе электронной почты, адресе проживания (страна/регион, область), ваших мыслях и предложениях, чтобы лучше общаться с вами и предоставлять вам обратную связь по соответствующим мерам и решениям по улучшению.
1.3 Тест-драйв
Когда вы запрашиваете тест-драйв, мы собираем информацию о вашем имени, номере телефона, поле, местонахождении (страна/регион), адресе электронной почты и предполагаемом дилере, чтобы позже связаться с вами в удобное для вас время и предоставить вам услугу тест-драйва.
1.4 Поиск дилера
Когда вы ищете местного дилера, мы собираем данные о вашем геолокации, чтобы предоставить вам информацию о дилере, которая имеет отношение к вам.
1.5 Информационный бюллетень
Когда вы решите подписаться на нашу рассылку, мы запросим ваш адрес электронной почты для отправки вам информационных бюллетеней и другой информации о продуктах и услугах, которые могут быть вам интересны, в соответствии с вашими маркетинговыми предпочтениями. Вы можете отписаться в любое время, следуя инструкциям в конце любого полученного вами электронного письма. После отмены подписки вы больше не будете получать от нас электронные письма, и мы удалим ваш адрес электронной почты из нашей системы для целей рассылки.
Если вы решите предоставить нам свои персональные данные онлайн, мы сообщим вам, как мы будем использовать предоставленную вами информацию. Если вы не хотите, чтобы мы использовали эту информацию в качестве основы для дальнейшего общения с вами, мы уважаем ваше решение.
Lynk & Co будет хранить вашу информацию в безопасной и защищенной среде, и мы уверены, что это поможет нам лучше понять, как мы можем обслуживать вас и учитывать ваши пожелания. Мы будем хранить вашу персональную информацию столько времени, сколько необходимо для предоставления наших услуг. Кроме того, по закону мы можем быть обязаны хранить эту информацию в течение определенного периода времени. Ознакомьтесь с разделом 7 настоящей Политики, чтобы узнать, как вы можете изменить или обновить хранящуюся у нас информацию о вас.
Lynk & Co работает во многих странах мира. Мы управляем нашими веб-сайтами из единого центра, чтобы предоставлять вам услуги стабильно высокого качества, где бы вы ни находились.
Обратите внимание, что в настоящее время ваши персональные данные будут храниться в ОАЭ. Если нам потребуется передать ваши персональные данные в третью страну, мы сообщим вам об этом отдельно и осуществим передачу после получения вашего согласия.
Мы надеемся на ваше понимание, что для лучшего обслуживания и сбора ваших вопросов и предложений наша штаб-квартира находится в Китайской Народной Республике. Мы будем получать и обрабатывать ваши запросы о правах субъекта данных в Китае, включая ваше имя, контактный номер, адрес электронной почты, содержание вашего запроса о правах, ваши вопросы и предложения, а также другую информацию, которую вы можете предоставить нам по электронной почте в ответ на наш запрос. Вышеуказанная личная информация будет получена китайскими сотрудниками Lynk & Co., будет предоставлена обратная связь, и на ваш запрос о правах будет дан ответ. В то же время, когда китайские сотрудники Lynk & Co. ответят на ваш запрос о правах субъекта данных, мы можем получить доступ к вашей личной информации, содержащейся в вашем запросе о правах. Чтобы защитить безопасность вашей личной информации, мы примем адекватные меры безопасности и будем контролировать авторизацию доступа.
Кроме того, для того чтобы предоставить вам услугу тест-драйва, сотрудники Lynk & Co в Китае будут иметь доступ к вашим персональным данным и поделятся ими с местным дилером, чтобы указанный дилер мог связаться с вами и предоставить вам вышеуказанную услугу.
Безопасность детей крайне важна. Поэтому мы никогда добровольно не собираем и не храним информацию о лицах младше 14 лет. Если нам станет известно, что собираемая нами информация содержит персональные данные детей, мы немедленно удалим эту информацию.
Мы можем раскрывать полученную нами персональную информацию только в соответствии с требованиями закона и, в зависимости от этих целей или средств, в следующих целях и следующими способами:
Когда вы обращаетесь к нам за тест-драйвом, нам необходимо предоставить предоставленную вами личную информацию (включая ваше имя, номер телефона, пол, местоположение, адрес электронной почты) нашему местному дилеру, который затем свяжется с вами и организует для вас тест-драйв.
Мы можем передавать Ваши персональные данные нашим Партнерам в тех же целях, которые изложены в Разделе 1 выше относительно того, как мы используем эту информацию.
За исключением случаев, указанных выше, мы не будем передавать ваши персональные данные третьим лицам. Если нам потребуется передать ваши персональные данные третьим лицам, мы уведомим вас об этом отдельно.
Интернет не является безопасной системой, и вам следует всегда проявлять осторожность в отношении любой информации, которую вы раскрываете в сети. Персональные данные, собираемые нашим веб-сайтом, хранятся в защищенных операционных системах, недоступных для общественности.
В случае возникновения инцидента, связанного с кибербезопасностью, который негативно влияет на работу нашего веб-сайта, мы своевременно предоставим вам информацию об инциденте, связанных с ним рисках, мерах, которые мы приняли или планируем принять, а также любые полезные рекомендации по снижению рисков. Мы будем отправлять push-уведомления пользователям, пострадавшим от инцидентов, связанных с кибербезопасностью, и своевременно оповещать их по электронной почте или телефону. Если уведомить каждого пользователя индивидуально затруднительно, мы опубликуем предупреждение на платформе.
У вас есть следующие права в отношении ваших персональных данных:
Вы имеете право запросить копию обрабатываемых нами персональных данных, которую мы затем вернем вам в электронном виде. По нашему усмотрению мы можем потребовать от вас предоставить подтверждение вашей личности перед предоставлением запрашиваемой информации в целях обеспечения вашей конфиденциальности и безопасности.
Исправление. Вы имеете право запросить исправление неполных или неточных персональных данных, обрабатываемых нами о вас.
Удаление. Вы имеете право потребовать удаления ваших персональных данных, которые мы обрабатываем, за исключением случаев, когда нам необходимо сохранить такие данные для выполнения юридических обязательств или для обоснования, осуществления или защиты правовых претензий.
Возражение. Даже если мы имеем законное право на обработку ваших персональных данных, вы имеете право возразить против этой обработки, ссылаясь на вашу конкретную ситуацию. Мы выполним ваш запрос, за исключением случаев, когда у нас есть веские законные основания, преобладающие над вашими интересами или правами, или когда нам необходимо продолжить обработку данных для обоснования, осуществления или защиты правовых претензий.
Отзыв согласия. Если вы ранее дали нам разрешение на обработку ваших персональных данных, вы можете отозвать своё согласие в любое время бесплатно. Это также относится к случаям, когда вы больше не хотите получать от нас маркетинговые сообщения. Вы можете отписаться в любое время, нажав на ссылку «Отписаться» в нижней части маркетинговых писем. Отзыв согласия не влияет на законность обработки ваших персональных данных.
В зависимости от вашей страны и региона у вас также могут быть следующие права в отношении вашей личной информации:
Ограничение. Вы имеете право ограничить обработку данных, если считаете, что обрабатываемые нами данные являются неточными или незаконными, или что нам больше не нужно обрабатывать их для определенной цели, но мы не можем удалить данные в силу юридических или иных обязательств или потому, что вы не хотите, чтобы мы их удаляли.
Переносимость. Вы имеете право получать хранящиеся у нас персональные данные о вас в структурированном электронном формате и передавать эти данные другому контролеру данных при условии, что (a) предоставленные вами персональные данные (b) обрабатываются нами на основании вашего согласия (например, для прямых маркетинговых коммуникаций) или на основании договора с вами.
Другие права, предусмотренные действующим законодательством о защите персональных данных. Мы обязуемся защищать ваши законные права в соответствии с требованиями действующего законодательства. После получения вашего запроса о ваших правах мы проверим вашу личность, обработаем его и предоставим вам ответ в кратчайшие сроки. Подробную информацию о том, как направить нам любой из таких запросов, касающихся ваших персональных данных, см. в разделе “Связаться с нами” настоящего Уведомления о конфиденциальности.
Файл cookie — это строка данных, которую веб-сайт переносит в файл cookie браузера на жёстком диске вашего компьютера, чтобы впоследствии запомнить вашу личность. Файлы cookie помогают веб-сайту быстрее адаптировать контент к вашим интересам — большинство крупных веб-сайтов используют файлы cookie. Сами по себе файлы cookie не позволяют идентифицировать вашу личность.
Файл cookie обычно содержит имя домена, с которого был получен файл cookie; “время жизни” и значение файла cookie обычно представляют собой случайно сгенерированное уникальное число.
– Чтобы мы могли распознать вас как уникального посетителя, когда вы возвращаетесь на наш веб-сайт (использование номера не позволяет нам идентифицировать вас лично)
– Чтобы не показывать вам соглашения или всплывающие окна, которые вы уже приняли много раз.
– Для сбора анонимной, агрегированной статистической информации, которая позволяет нам понять, как пользователи используют наш сайт, и помогает нам улучшить его структуру. Мы не можем идентифицировать вас лично таким образом.
Отключение и включение файлов cookie
Вы можете принять или отклонить файлы cookie, изменив настройки браузера. Однако, если файлы cookie отключены, вы, возможно, не сможете использовать все интерактивные функции нашего сайта. Если вы хотите получать уведомления перед принятием файлов cookie на свой жёсткий диск, следуйте инструкциям ниже:
В Internet Explorer версии 7.0+:
– Перейдите в меню “Инструменты”
“Нажмите ”Свойства обозревателя».
– Нажмите “Конфиденциальность”
– Переместите ползунок, чтобы выбрать предпочтительные настройки.
— Если вы больше не хотите принимать файлы cookie, установите уровень безопасности на “Высокий”.
— Нажмите “ОК”
— Нажмите “Общие”
— В разделе “История поиска” нажмите кнопку “Удалить”
— В окне “Очистить историю просмотра” нажмите кнопку “Удалить файлы cookie”.
— Это приведет к удалению всех файлов cookie.
После удаления этих файлов у вас больше не будет файлов cookie, и ваш браузер не будет отправлять или принимать новые файлы cookie в соответствии с выбранным вами уровнем безопасности.
В Internet Explorer 6.0+:
– Нажмите “Свойства обозревателя” – Нажмите “Конфиденциальность”
– Если вы больше не хотите принимать файлы cookie, выберите уровень безопасности “Высокий”.
– Нажмите “ОК”.
– Доступ к папке cookie
– Удалите все файлы там, и это удалит все файлы cookie.
Mozilla Firefox 3.0+:
– Нажмите “Параметры”
– Нажмите кнопку “Конфиденциальность”.
– Если вы больше не хотите принимать файлы cookie, снимите флажок ‘Принимать файлы cookie с веб-сайтов’.
– Чтобы удалить файлы cookie, нажмите кнопку “Удалить сейчас” в том же окне.
– В разделе “Удаление персональных данных” отметьте “Файлы cookie”.
– Нажмите кнопку “Удалить персональные данные сейчас”
– Перейдите в меню «Инструменты» (или «Правка» в Linux)
– Нажмите “Параметры” (или «Настройки» в Linux)
– Выберите вкладку «Конфиденциальность» на левой панели.
Нажмите «Файлы cookie».
– Выберите желаемые настройки
– Обратите внимание, что возможность блокировать сторонние файлы cookie удалена из пользовательского интерфейса Firefox 2.
В Safari 2.0.+:
– Выберите «Настройки» в меню Safari.
– Выберите вкладку «Безопасность».
– Настройки cookie-файлов отображаются в окне
Опера 8.5.0
– Перейдите в меню “Файл”
“Перейти в раздел ”Преимущества»
-Выберите “Конфиденциальность”
Если вы используете Netscape 7.0+
– Перейдите в раздел “Редактировать” в меню.
“Нажмите на раздел ”Преимущества».
“Нажмите на раздел ”Конфиденциальность и безопасность».
“Выберите раздел ”Файлы cookie».
– Нажмите кнопку “Пуск”.
– Нажмите “Найти”
– Нажмите “Файлы и папки”
В появившемся поле поиска введите “cookies.txt”.
– Нажмите “Найти сейчас”
– Когда появятся результаты поиска, перетащите все перечисленные файлы в “Корзину”, и это удалит все файлы cookie.
– Теперь закройте и перезапустите Netscape.
В зависимости от вашего предыдущего выбора вам либо будут отправлены новые файлы cookie, либо не будет установлено и принято ни одного файла cookie.
Удаление файлов cookie
Вы можете легко удалить все файлы cookie из папки cookie вашего браузера. Например, если вы используете Microsoft Windows Explorer:
‘Откройте ’Проводник Windows»
Нажмите кнопку “Поиск” на панели инструментов.
“В разделе ”Папки и файлы“ введите ”cookie» в поле поиска.
‘В поле ’Вход‘ выберите ’Мой компьютер».
‘Нажмите ’Искать сейчас».
Дважды щелкните по найденным папкам.
‘Выберите’ любой файл cookie’
Нажмите клавишу “Delete” на клавиатуре.
Если вы не используете Microsoft Windows Explorer, то вам следует выбрать “cookie” в функции “Справка”, чтобы получить информацию о том, где найти папку с файлами cookie.
Если у вас есть вопросы о том, как Lynk & Co обрабатывает ваши персональные данные, или вы хотите связаться с соответствующим отделом, ответственным за защиту ваших персональных данных, свяжитесь с нашей службой поддержки клиентов или отправьте электронное письмо по адресу [email protected]. Пожалуйста, подробно опишите ваши вопросы и требования, и наша команда постарается решить вашу проблему в течение 30 дней.
Поскольку наш бизнес постоянно меняется, наша Политика конфиденциальности будет меняться соответствующим образом. Пожалуйста, следите за последними обновлениями на нашем сайте. Если не указано иное, действующая Политика конфиденциальности применяется ко всем услугам, которые мы вам предоставляем, и ко всей персональной информации, которую мы обрабатываем в ходе предоставления услуг. Мы будем строго соблюдать положения Политики конфиденциальности. Мы не будем вносить никаких существенных изменений в нашу Политику конфиденциальности или наши процедуры, которые могли бы снизить уровень защиты ваших персональных данных, без вашего согласия.